<- SangriaLista potraw z grupy: Info - o ....Seler ->

PDF Drukuj

Schudnąć

Dodano: 2000-01-01 00:00:00
Język: Polski
Odwiedzono: 1721 razy.


- Ograniczaj ilość masła do smarowania pieczywa. Nie ma co zastępować go margaryną, bo to prawie tyle samo kalorii.
- Jeśli lubisz, jedz jajka na twardo /skutecznie zapychają żołądek/ lub w postaci jajecznicy. Niskokaloryczną jajecznicę najlepiej przyrządzić z jednego całego jajka i dwóch białek, ubitych z łyżką wody i usmażoną bez tłuszczu.
- Jedz zawsze śniadanie w domu. Głodu nie da się oszukać, zaś "zaoszczędzone" kalorie szybko uzupełnisz zjadając batona albo ciastko.
- Kiedy wilczego apetytu nie jest w stanie zahamować nawet szklanka niegazowanej wody - napij się soku pomidorowego /1 szklanka zawiera 40 kcal/. Do smaku można przyprawić go pieprzem, ziołami.
- Wbrew krążącym opiniom, pieczywo nie jest bardzo tuczące. O wiele bardziej tuczące jest masło, margaryna. Jeżeli chce się schudnąć nie powinno się jeść białego chleba i świeżych bułek. Najlepiej jeść pieczywo razowe, które zawiera dużo błonnika, niezbędnego dla układu pokarmowego.
- Trzeba koniecznie zrezygnować ze słodyczy, lodów.
- Przede wszystkim trzeba ćwiczyć. Już Sokrates w 400 r. p.n.e. stwierdził, że z otyłością można uporać się tańcząc.
Tak to prawda sama na sobie to zauwarzylam ze jesli nie smaruje pieczywa i oprucz tego cwicze na skakance to pomalu chudne ale naturalnie apsolutnie niejem slotkosci,jesli ktos chce schudnac to trzeba jak naj mniej urzywac margaryny czy masla a miesko to najlepiej gotowane sobie zjesc zamiast smarzonego .Marta 30.07.2006
Nadesłał(a): Marta <martapawel6@wp.pl> 2006-07-30 23:07:35


Skomentuj
Powiadom o komentarzach


MM Informacje o prawach autorskich i odpowiedzialności