<- Plamy - jak czyścić meble kuchenneLista potraw z grupy: PoradyPlamy smołowe, rdzawe, tłuste i atramentowe na bieliźnie ->

PDF Drukuj

Plamy - sprzątanie w kuchni

Dodano: 2000-01-01 00:00:00
Język: Polski
Odwiedzono: 1712 razy.


- Zlewozmywaki ze stqli nierdzewnej trzeba często wycierać suchą ścierką, bo woda może zostawić na ich powierzchni trudne do usunięcia plamy. Gdy już powstaną, trzeba je potrakktować ciepłym roztworem octu.
- Baterie nad zlewozmywakami po wyczyszczeniu specjalnym środkiem można przetrzeć sokium z cytryny, aby były lśniące.
- Naczyń ze szkła żaroodpornego nie wolno szorować proszkiem, nawet najdelikatniejszym. Najlepiej "odmoczyć" ślady po przypalonej potrawie w wodzie z detergentem i umyć miękkim zmywqczkiem.
- Garnki aluminiowe myje sip odpowiednimi środkami lub proszkiem do zębów wymieszanym z octem na gęstą pastę. Nastppnie bardzo dokładnie myje się i spłukuje.
- Ruszty, na których stawia się garnki z potrawami na kuchence gazowej /także w piekarniku/, trzeba namoczyć na kilka godzin w ciepłej wodzie z detergentem, a potem wyszorować ryżową szczotką. Spłukać wodą z octem, wysuszyć i włożyć na miejsce.
- Brytafanny i patelnie należy jeszcze ciepłe posypać gruboziarnistą solą i oczyścić /ile się da/ zwilżonym papierem. Nastppnie zalać letnią wodą z detergentem i gdy przypalenia się odmoczą, umyć ostrym zmywaczkiem /oczywiście, jeśli nie są pokryte teflonem/.
- W piekarniku wszelkie zabrudzenia posypujemy na świeżo solą i wycieramy papierem. Gdy ostygnie, szorujumy ostrym proszkiem, obficie spłukując. W sprzedaży bywają środki do czyszczenia przypaleń w bardzo wygodnej postaci aerozolu. Warto zaopatrzyć się w nie, jeśli często korzystamy z piekarnika.
- Emaliowane zlewozmywaki łatwo się rysują. Umyte gorącą wodą z dodatkiem detergentu /środek do zmywania naczyń/ i obficie spłukane po każdym użyciu, a następnie wyłożone ochronną kratką plastykową /do kupienia w sklepach z artykułami gospodarstwa domowugo/ dłużej będą jak nowe.
Skomentuj
Powiadom o komentarzach


MM Informacje o prawach autorskich i odpowiedzialności